0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

 1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
 2. Відкрийте Ваше замовлення
 3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як обдурити плагіат: способи підвищення унікальності тексту

Редактор: Роман
11 хв.

Перевірка на унікальність текстових матеріалів за допомогою спеціальних програм стала досить поширеною практикою в українських вишах приблизно з 2015 року, хоча і до цього деякі викладачі робили такі перевірки.

Магістр

1. Еволюція застосування систем антиплагіату в українських ЗВО та способів їх обдурити

Перевірка на унікальність текстових матеріалів за допомогою спеціальних програм стала досить поширеною практикою в українських вишах приблизно з 2015 року, хоча і до цього деякі викладачі робили такі перевірки. Програми для перевірки на плагіат зазвичай використовуються для оцінки рівня унікальності курсових та дипломних робіт, магістерських та докторських дисертацій. На даний час перевірка робіт на плагіат є стандартною практикою протягом останніх кількох років.

Перші програми перевірки унікальності були з обмеженим функціоналом, тому студенти використовували наступні спроби їх обдурити:

 • Заміна українських літер на англійські (наприклад, літери «с», «і», «р» та інші, тобто ті, які однаково пишуться). Цей варіант був першою спробою обійти антиплагіат. Для того, щоб в електронному варіанті роботи цю заміну не було видно, студенти вимикали автоматичну перевірку орфографії. Згодом розробники програм перевірки унікальності врахували це, і при перевірці тексту із заміненими символами програми почали це фіксувати.
 • Проте прогрес не стояв на місці, наступні спроби обдурити антиплагіат не примусили себе чекати. Програма для обходу антиплагіату використовувала приховані символи, яких не видно в тексті, приховані пробіли тощо. Також використовувались макроси для обходу антиплагіату, і деякий час студенти користувались цим лайфхаком, проте функціонал програм антиплагіату був удосконалений: всі маніпуляції відразу було видно.
 • Наступним кроком обійти антиплагіат стало використання тексту навчальних посібників та наукових статей, розміщений в Інтернеті у вигляді PDF-файлів, і деякий час це спрацьовувало. Проте знову ж таки розробники врахували це – програми перевірки унікальності почали розпізнавати й такі файли, тому обман антиплагіату знову став складним.

На цей момент студенти опинились перед вибором 3 варіантів, як уникнути антиплагіату та написати унікальну роботу:

 • писати роботи самостійно;
 • звертатись до послуг спеціальних агентств з написання студентських робіт;
 • використовувати студентські роботи, які було написано та захищено у попередні роки, проте якщо вони не опубліковані в Інтернеті.

Враховуючи це, деякі ЗВО почали публікувати студентські роботи на своєму офіційному сайті, тим самим обмежуючи можливість їх повторного використання, адже вони автоматично ставали неунікальними. Проте все одно використання раніше захищених студентських робіт або їх частин широко використовувалось студентами.

На допомогу ЗВО прийшла програма перевірки унікальності Unicheck – програма для перевірки унікальності текстових матеріалів, розроблена українською компанією «Unicheck». За інформацією на офіційному сайті компанії, Unicheck була створена у 2014 році, проте її використання українськими ЗВО почалось пізніше. Спочатку її застосовували декілька закладів вищої освіти, проте з кожним роком до цієї мережі долучались інші. Загальна ідея цієї програми – завантажувати студентські роботи для перевірки унікальності й формувати базу таких робіт.

Отже, якщо дипломна робота при перевірці на звичайному доступному антиплагіаті могла бути унікальною, то при перевірці в Unicheck, якщо ця робота була раніше захищена у ЗВО, який користується цим антиплагіатом, відразу було видно, звідки взято матеріал – з усіма посиланнями та назвами робіт. І якщо на початку впровадження Unicheck в українську систему вищої освіти ним користувалось декілька ЗВО, то на сьогодні це широка мережа закладів, об’єднаних надзвичайно потужною базою раніше захищених студентських робіт.

Також багато ЗВО використовують систему перевірки унікальності «StrikePlagiarism» – це програма для перевірки текстів на плагіат, розроблена українською компанією «PlagiarismDetection.org». Її можливості подібні до програми Unicheck та широко застосовуються багатьма вітчизняними ЗВО.

Проте в лютому 2023 р. в Україні розпочала свою роботу ChatGPT, інтелектуальна система, створена компанією OpenAI на основі архітектури GPT-3.5, яка натренована на величезному обсязі даних та має широкі можливості в обробці інформації українською мовою. Звичайно, для написання унікальних текстів вона допомагає студентам, проте має більше недоліків, ніж можливостей. Про це було написано окрему статтю, тому не будемо повторюватись.

 

2. Особливості перевірки унікальності тексту різними програмами

2.1. Загальнодоступні безплатні програми

Нині можна використовувати багато програм перевірки унікальності, проте переважно усі вони є російськими. Останніми роками для українських користувачів функціонал цих програм поступово скорочувався, а для його відновлення необхідно платити. Загалом, найбільш доступними є наступні програми:

EduBirdie

https://edubirdie.com/perevirka-na-plagiat

Можливість перевірки файлів та окремих текстів

Перевага – швидка перевірка, можливість завантажити цілий файл.

Недолік – недостатня точність перевірки, погане розпізнавання PDF-файлів

Smodin

https://smodin.io

Онлайн-перевірка

Перевага – швидка перевірка

Недолік – обмеженість символів для перевірок (1500), звіт некоректний

text.ru

https://text.ru/antiplagiat

Кількість символів для перевірки – 5 тис. на 1 добу, час перевірки – близько 1,5 хв.

Перевага – достатній рівень точності, виділення неунікального тексту, помилок тощо.

Недолік – обмеженість символів для перевірок

Антиплагиат.ру

https://antiplagiat.ru

Необмежена кількість перевірок та кількості символів (пауза між перевірками – 5 хвилин), тривалість перевірки – близько 6 хв.

Перевага – значний рівень точності.

Недолік – в безплатній версії надається короткий звіт без виділення неунікального тексту, база даних застаріла, в безплатній версії не поповнюється понад рік

Антиплагиат eTXT

Можливість перевірки як онлайн, так і встановити програму на ПК

Перевага – достатній рівень точності, виділення неунікального тексту, помилок тощо.

Недолік – порівняно значна тривалість перевірки (при великих обсягах тексту – до 15 хв., залежно від завантаженості системи)

Advego Plagiatus

https://advego.com/plagiatus/

Відома програма, яка працює онлайн

Перевага – достатній рівень точності, виділення неунікального тексту, помилок тощо.

Недолік – обмеження кількості символів перевірок на добу

 

Отже, кожен повинен обрати для себе ту програму, яка відповідає запитам:

 • кількість символів для перевірки на 1 добу або безлім;
 • тривалість 1 перевірки;
 • точність перевірки;
 • формування звіту про перевірку тощо.
Важливо

Програми перевірки унікальності повинні мати широку базу даних та вміти розпізнавати текст, запозичений з PDF-файлів, а не лише з Інтернету.

На нашу думку, найцікавішою програмою є десктопна програма AntiPlagiarism.NET від еТХТ, яка надає наступні можливості:

 1. Перевірка унікальності за допомогою алгоритмів порівняння: ця програма порівнює текст з іншими джерелами, такими як інші веб-сторінки, бази даних та інші джерела, щоб визначити, чи був він скопійований з інших джерел.
 2. Перевірка за допомогою різних баз даних, щоб визначити, чи був текст скопійований з інших джерел.
 3. Перевірка за допомогою машинного навчання для аналізу тексту та порівняння з іншими джерелами.
 4. Перевірка на плагіат за допомогою інтернет-пошуку, щоб знайти інші сторінки, які містять аналогічний текст.
 5. Використання програмних засобів для перевірки граматики та стилю тексту, щоб визначити, чи був текст скопійований з інших джерел.

В будь-якому випадку, вибір програми здійснюється після практичного використання різних їх видів.

Лайфхак

Ми рекомендуємо протестувати кожну програму, завантаживши тексти з PDF-файлів, розміщених в Інтернеті. Тоді можна буде зробити висновок про рівень перевірки.

 

2.2. Внутрішньовишівські програми

Як вище зазначалось, основними програмами, що використовують українські ЗВО, та які мають великі бази захищених студентських робіт, є Unicheck та StrikePlagiarism. Принцип їх роботи є подібним:

 • кожен ЗВО, який користується програмою, завантажує студентські роботи для перевірки унікальності, перевіряючи плагіат не лише з Інтернету, але й з внутрішньої бази;
 • усі ЗВО формують не особисту, а загальну базу даних. Тобто усі роботи, захищені в цих ЗВО, відразу стають неунікальними та непридатними для їх використання;
 • студентська робота, завантажена в цю базу даних, може видавати при перевірці загальнодоступними програмами рівень унікальності 80-90%, проте внутрішня унікальність складатиме 0% (при повному копіюванні).

Зазначимо, що перевірка цими програмами є платною (безплатна перевірка надає обмежену кількість символів), а вартість є достатньо високою (наприклад, для перевірки в Unicheck безплатно можна перевірити 200 слів – тобто близько 1 аркуша А4, а для перевірки 100 сторінок потрібно оплатити 15 дол. США).

Проблема полягає ще й в тім, що навіть у ЗВО зазвичай лише одна перевірка унікальності є безкоштовною, а надалі за кожну перевірку студент повинен вносити оплату (від 300 грн). Тобто систематичне використання цієї програми практично неможливе.

Отже, якщо Ваш ЗВО використовує ці програми, Ви не зможете використати студентські роботи, які захищено раніше і не викладено в Інтернет (тобто на звичайних програмах перевірки унікальності вони мають високий рівень). Тому далі розглянемо, як можна це обійти.

 

3. Як підвищити унікальність тексту?

Розглянемо наступні варіанти:

3.1 Як підвищити унікальність роботи, скачаної з Інтернету.

В цьому випадку необхідно завантажити роботу в одну з програм перевірки унікальності, яка видає повний звіт про перевірку та виділяє кольором текст, що є неунікальним. Той текст, що виділений, потрібно вручну змінити. Для цього необхідно змінювати закінчення слів, використовувати синоніми або ж переписувати речення своїми словами. Відразу зазначу, що це кропіткий процес: для фахівця, що займається написанням студентських робіт значний час, підвищення унікальності 1 аркушу тексту, скачаного з Інтернету, складає 20-30 хв (залежно від теми).

Важливо

Не намагайтесь змінити символи чи використовувати інші хитрощі: вони відразу викриваються системами перевірки плагіату.

Отже, підвищення унікальності тексту, скачаного з Інтернету, – складний та кропіткий процес. Якщо ж потрібно підвищити унікальність частини тексту, можна скористатись наступним лайфхаком:

Лайфхак

З невеликої текстової частини зробіть рисунок або візьміть окремі речення в лапки – тоді текст буде вважатись цитатою та не буде визначено як плагіат.

Проте якщо потрібно підвищити унікальність великого тексту або усієї роботи, зусиль доведеться прикласти чимало, особливо, якщо Ви не маєте подібного досвіду та навичок.

 

3.2 Як підвищити унікальність роботи, яка є в базі даних Unicheck або StrikePlagiarism.

В цьому випадку обхід антиплагіату може мати наступний вигляд:

 • створення цитат (взяти в лапки та вказати посилання);
 • створювати рисунки з певних частин тексту.

Проте в даному випадку є значний плюс порівняно з роботами, скачаними з Інтернету: програми Unicheck або StrikePlagiarism вважають неунікальним фрагмент тексту, якщо 25 і більше слів мають збіг з роботами з внутрішньої бази робіт. Тобто є гарний вихід: кожне 23-25 слово потрібно змінити (перефразувати, змінити відмінок тощо).

Якщо робота вже є у внутрішній базі даних, єдиний вихід – методично змінювати кожне 23-25 слово шляхом перефразування чи зміни відмінка, закінчення. Це також кропіткий процес, але не на настільки, якщо текст скачаний з Інтернету.

Важливо

Уважно ставтесь до того, щоб змінити кожне 23-25 слово, адже програма їх рахує. Якщо Ви зміните 26-е слово, то попередній блок буде вважатись неунікальним. Краще змінювати кожне 20-е слово, щоб не допустити помилки.

Щоби пришвидшити підняття унікальності роботи, яка є  в базі Unicheck або StrikePlagiarism, потрібно після перевірки роботи науковим керівником попросити у нього звіт перевірки, в якому буде видно, які фрагменти є неунікальними:

Звіт перевірки на Юнічек - зображення

Ще краще – отримати посилання на цей звіт, з яким працювати набагато простіше (автоматичні посилання на неунікальні шматки тексту).

Важливо

Підсумовуючи, зробимо наступний висновок: неможливо порадити, як обдурити антиплагіат, підвищувати унікальність тексту необхідно в будь-якому випадку:

– якщо робота запозичена з Інтернету – підвищення унікальності займе дуже багато часу, краще писати самостійно нову роботу;

– підвищення унікальності роботи, яка є у внутрішній базі Unicheck або StrikePlagiarism теж потребує уваги та часу, але займе його менше, аніж у попередньому варіанті;

– використання ChatGPT – не панацея, потрібно не лише вичитувати текст, але й перевіряти його достовірність.

Звертайтесь до фахівців, які напишуть унікальну роботу високої якості та зекономлять Ваш час. Не користуйтесь в Інтернеті послугами типу «антиплагіат обхід», «підвищимо унікальність швидко та дешево» тощо.

Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

 

Відповіді на часті питання

Як дізнатись, яка програма перевірки унікальності використовується моїм ЗВО?

Зазвичай ця інформація міститься у методичних вказівках до виконання студентських робіт. Якщо ні – знайдіть Положення про академічну доброчесність або просто зверніться до наукового керівника чи на кафедру.

Що робити, якщо моя робота після першої перевірки була визнана як неунікальна?

В цьому випадку рішення приймає науковий керівник: якщо лише частина роботи визнана неунікальною, дається час на її доробку, а якщо робота неунікальна повністю – нажаль, переважно студент буде захищатись на наступний рік, тому уважно ставтесь до перевірки унікальності.

Як пройти антиплагіат при перевірці практичної частини дослідження?

Рекомендуємо з таблиць з аналітикою робити рисунки, в таблицях з фінансовими даними цифри змінювати наступним чином. Наприклад, замість 200 писати 200,0 або замість цифри 18,94 писати 18,9. Проте така робота є доволі складною та займає багато часу.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

5 із 5 на основі 3 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: