0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

 1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
 2. Відкрийте Ваше замовлення
 3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як правильно оформлювати додатки в дипломній роботі?

Редактор: Роман
6 хв.

У більшості випадків дипломна робота потребує наочного матеріалу, де усі практичні дослідження мають бути систематизовані та зображені в додатках. Додатки допомагають читачам краще зрозуміти вашу досліджувану тему, надають додаткову інформацію та підтверджують висновки.

Магістр

1. Додатки дибломної роботи

У більшості випадків дипломна робота потребує наочного матеріалу, де усі практичні дослідження мають бути систематизовані та зображені в додатках. Додатки допомагають читачам краще зрозуміти вашу досліджувану тему, надають додаткову інформацію та підтверджують висновки. У цій інструкції ми розглянемо основні вимоги до оформлення додатків, правила нумерації, а також як обрати та включити матеріал до додатків у дипломній.

 

2. Основні вимоги до додатків у дипломній роботі

Оформлення додатків повинно відповідати загальним вимогам до оформлення дипломної. Наведемо опис загальних вимог: 

НАЗВА ВИМОГИ ОПИС
НОМЕР ТА НАЗВА  Кожен додаток повинен бути послідовно пронумерований у межах дипломної роботи. Номер слід позначити великими літерами латинської абетки (A, B, C тощо). Порядок нумерації додатків повинен відповідати їхній появі у тексті дипломної.
ЗАГОЛОВОК  Кожен додаток має мати короткий, зрозумілий та точний заголовок, який показує його зміст. Назва повинна бути написана великими літерами та вирівняна по центру сторінки.
ПОЯСНЕННЯ ДО  Після заголовка необхідно надати коротке пояснення, що саме міститься в цьому додатку. Це пояснення допоможе читачам зрозуміти, чому саме цей додаток важливий для розуміння дипломної.
РОЗМІЩЕННЯ НА СТОРІНЦІ Додатки слід розміщувати на окремих сторінках. Верхній колонтитул цих сторінок повинен містити слово “Додаток” та його номер. Заголовок слід вирівнювати по центру сторінки заголовком.
ЗМІСТ  Зміст додатка повинен бути чітко оформлений та відформатований. Якщо це таблиця, то вона повинна бути чітко виділена та містити зрозумілі заголовки стовпців. Якщо це графік чи діаграма, то на ньому повинні бути підписи та пояснення. Якщо додаток містить текст, то текст повинен бути оформлений відповідно до загальних вимог до документації вашого університету.
ПОСИЛАННЯ НА ДОДАТКИ В основному тексті дипломної роботи ви маєте посилатися на додатки, зазначаючи їхні номери. Наприклад, “Докладні результати наведені в Додатку B”. Такі посилання допоможуть читачам знаходити інформацію, коли це буде необхідно.
ВІДПОВІДНІСТЬ ОСНОВНОМУ ТЕКСТУ Додатки мають бути пов’язані з основним змістом дипломної. Вони слід використовувати для представлення матеріалу, який допоможе краще зрозуміти дослідження та висновки.
ПРАВИЛЬНИЙ ПОРЯДОК Додатки слід впорядковувати відповідно до їхнього появлення у тексті дипломної. Не залишайте додатки наостанок, якщо вони є важливою частиною доказів або підтверджень ваших висновків.

 Ці вимоги допоможуть вам належним чином оформити додатки у вашій дипломній та забезпечити їхню належну зрозумілість та коректність. 

Лайфхак

Розгляньте можливість створити зі своїх додатків матеріал для презентації або виступу, наприклад, коротку інфографіку, яка підкреслить ключові результати вашої роботи. 

 

3. Розміщення, обсяг та нумерація додатків

Додатки розміщуються після основної частини дипломної роботи та перед списком використаних джерел. Кожен додаток має мати свою назву, яка вказує на його зміст. Наприклад, “Додаток А. Результати опитування”. Нумерація додатків є послідовною і продовжується від нумерації головних розділів дипломної.

Наведемо приклад офіційних вимог до оформлення додатків за 2022 рік ПНПУ імені В.Г.Короленка:

Офіційні вимоги до оформлення додатків - зображення

Важливо

Додатки не нумеруються цифрами, а використовуються літери з абетки типу «Додаток А». Та навіть тут є певні винятки. Літери Ґ, Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь ні в якому разі не використовуються (хоча природа таких винятків не пояснюється).

 

4. Як обрати матеріал для додатка в дипломній роботі?

Вибір матеріалу для додатка в дипломній роботі залежить від специфіки теми, області дослідження і ваших конкретних цілей. Однак, надамо загальні поради, які допоможуть вам зробити правильний вибір:

 1. Зв’язок із головним текстом. Додаток повинен бути пов’язаний з головним вмістом вашої дипломної. Він може містити розширені обґрунтування, графіки, таблиці, коди програм тощо.
 2. Об’єктивність і доступність. Якщо ви плануєте включити технічні деталі, впевніться, що матеріал зрозумілий для читачів, які можуть бути менш знайомі з вашою областю.
 3. Доповнення головного тексту. Додаток не має повторювати те, що вже сказано в основній частині роботи. Він має доповнювати й уточнювати інформацію, надавати додаткові дані для підтримки аргументів.
 4. Відповідність формату. Переконайтеся, що додаток відповідає формату, вимогам і правилам вашого навчального закладу чи наукового журналу.
 5. Графіка та таблиці. Якщо робота містить велику кількість графіків, діаграм, таблиць або зображень, їх можна включити до додатка, а у головному тексті роботи робити посилання на них.
 6. Коди програм, математичні розрахунки тощо. Якщо дипломна робота включає програмний код або математичні розрахунки, додаток може бути відмінним місцем для їх презентації. Впевніться, що коди добре оформлені та супроводжуються поясненнями.
 7. Відсортуйте інформацію. Організуйте матеріал у додатку логічно і структуровано. Використовуйте підрозділи, заголовки, номера сторінок для полегшення навігації.
 8. Додержуйте вимог оцінювання. Якщо у вас є конкретні вимоги або критерії оцінювання для додатка, переконайтеся, що ви їх враховуєте.
 9. Перегляд і редагування. Після написання додатка перегляньте його кілька разів і впевніться, що весь матеріал є точним і логічно оформленим.
 10. Підкреслення важливості. Якщо ви вважаєте, що деякий матеріал з додатка має велике значення для розуміння вашої роботи, відзначте це у головному тексті роботи.

Загалом, додаток повинен допомагати читачам глибше зрозуміти дипломну роботу і підтримати ваші твердження додатковими даними і матеріалами.

Додатки до дипломної роботи – приклад:

Додатки до дипломної роботи приклад - забраження

Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

Відповіді на часті питання

У чому важливість додатків для дипломної роботи?

Вони допомагають детальніше розкрити тему, надаючи дані та ілюстрації для підтвердження ваших висновків. А також додаток може бути вимогою при написанні диплому, інколи навіть вказують, що має містити додаток (наприклад 40 прикладів аналізованого матеріалу або словничок із 100 слів тощо).

Чи впливає відсутність додатків на оцінку дипломної роботи?

Так, відсутність чи недостатність його може знизити якість вашої роботи, оскільки вони допомагають більш точно представити інформацію.

Чи враховуються додатки в загальний обсяг дипломної роботи?

Ні, зазвичай обсяг не враховується у загальному обсязі роботи. Однак, вони можуть вплинути на загальне враження від роботи.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

5 із 5 на основі 2 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: