0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

 1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
 2. Відкрийте Ваше замовлення
 3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як правильно скласти бізнес-план: практичні поради

Редактор: Роман
6 хв

Бізнес план – це ключовий інструмент управління та стратегічного планування, який допомагає підприємствам та підприємцям зрозуміти, розробити та реалізувати свої бізнес-ідеї.

Магістр

1. Бізнес-план

Бізнес план – це ключовий інструмент управління та стратегічного планування, який допомагає підприємствам та підприємцям зрозуміти, розробити та реалізувати свої бізнес-ідеї. Цей документ, що містить детальний опис бізнесу та його розвитку, дозволяє систематизувати всі аспекти підприємницької діяльності та зробити обґрунтовані стратегічні рішення, тому його розробка – це клопіткий та комплексний процес.

 

2. Ціль та призначення бізнес-плану

Головною метою створення бізнес плану є систематизація бізнес-ідеї та планування всіх необхідних етапів її реалізації. Він допомагає засновникам та інвесторам краще зрозуміти суть проекту, його потенціал та ризики. Бізнес план дозволяє оцінити доцільність запуску нового бізнесу або розширення існуючого, а також прослідковувати досягнуті результати та коригувати стратегію, якщо це необхідно.

До головних призначень бізнес плану можна віднести:

 • Залучення інвестицій та кредитних ресурсів.
 • Визначення ефективних маркетингових та фінансових стратегій.
 • Розробка плану дій та контрольних точок для впровадження ідеї.
 • Оцінка ризиків та визначення заходів по їх зниженню.
 • Створення основи для привернення співробітників та партнерів.

 

3. Навіщо потрібен бізнес-план?

Бізнес план є одним із найважливіших інструментів управління підприємством, а також ключовим етапом перед запуском нового бізнесу. Він допомагає проаналізувати ідею, визначити цілі та завдання, стратегію розвитку, оцінити ризики, а також прослідкувати ефективність і досягнуті результати. Наведемо найголовніші причини складання бізнес плану.

 

 • ВИЗНАЧЕННЯ СТРАТЕГІЇ І ЦІЛЕЙБізнес-план допомагає підприємцю чітко сформулювати свої цілі, амбіції та стратегії. Він встановлює пріоритети, розробити конкретний план дій та визначити шлях до досягнення успіху.
 • ОЦІНКА РИЗИКІВБізнес план дозволяє ідентифікувати потенційні ризики та проблеми, які можуть виникнути під час розвитку бізнесу. Це дозволяє заздалегідь приготуватися до цих ситуацій та зменшує ризик збитків.
 • ПРИВЕРТАННЯ ІНВЕСТОРІВ: Якщо вам потрібні інвестиції для розвитку свого бізнесу, бізнес план стає ключовим документом для залучення потенційних інвесторів. Він демонструє вашу стратегію, фінансовий потенціал та оцінку ризиків, що збільшує впевненість інвесторів в успіху вашого проекту.
 • УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИБізнес план містить прогнози доходів і витрат, баланс та інші фінансові показники. Це допомагає контролювати фінансовий стан компанії, здійснювати бюджетування та планувати витрати.
 • МАРКЕТИНГОВИЙ І ПОЗИЦІОНУВАЛЬНИЙ ІНСТРУМЕНТБізнес план допомагає проаналізувати ринок, визначити цільову аудиторію та розробити стратегію маркетингу. Це дозволяє виробити конкурентні переваги та встановити своє місце на ринку.
 • ОРІЄНТИР ДЛЯ ВНУТРІШНЬОГО УПРАВЛІННЯБізнес план стає документом, який спрямовує дії всіх співробітників компанії. Він надає загальний керівництво та визначає завдання, що допомагають досягти поставлених цілей.
 • ВИКОНАННЯ ПЛАНОВАНИХ ДІЙБізнес план є путівником для виконання поставлених завдань та контролю над виконанням кроків до досягнення цілей бізнесу.  

 

Отже, бізнес план є важливим інструментом, який допомагає підприємцям аналізувати, планувати та керувати своїм бізнесом, щоб забезпечити його успішний розвиток і стабільну діяльність. Навіть якщо ви не плануєте залучати інвестиції, розробка бізнес-плану може забезпечити більшу впевненість в своїх діях, збільшити ефективність управління і сприяти досягненню успіху в вашій підприємницькій діяльності.

 

4. Універсальні правила складання бізнес-плану

Універсальні правила створення бізнес-плану можна звести до десяти основних:

 

ПРАВИЛО

ОПИС

 

ВСТУП ТА ВИКОНАВЕЦЬ

Розпочніть з короткого вступу, де вкажіть назву вашого бізнесу, місію, цілі та основні відомості про виконавця бізнес-плану.

 

ОПИС БІЗНЕСУ

Дайте детальний опис вашої компанії, продукту чи послуги. Розкажіть про унікальність вашої пропозиції, виокреміть конкурентні переваги та надайте контекст для розуміння сфери вашої діяльності.

 

АНАЛІЗ РИНКУ

Виконайте детальний аналіз ринку, визначте вашу цільову аудиторію, розкажіть про розмір ринку, конкуренцію та можливості для росту.

 

МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ

Опишіть свою стратегію маркетингу і продажів. Вкажіть, як ви плануєте залучати клієнтів, просувати продукт або послугу та забезпечити високий рівень задоволення клієнтів.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ ТА УПРАВЛІННЯ

Поясніть структуру вашої компанії, розкажіть про ключових співробітників та їхні відповідальності. Визначте, як будуть прийматися управлінські рішення та як буде забезпечено ефективну комунікацію в компанії.

 

ФІНАНСОВИЙ АНАЛІЗ

Надайте прогнозні фінансові показники, такі як доходи, витрати, прибуток, баланс та рентабельність. Виконайте чітку оцінку інвестицій та потенційних ризиків.

 

РИЗИК-АНАЛІЗ

Виокреміть основні ризики, які можуть вплинути на ваш бізнес, та розкажіть про стратегії їх зменшення або уникнення.

 

ВИСНОВОК ТА ЗАПИТАННЯ

Підведіть підсумки бізнес-плану, виділіть ключові моменти та запропонуйте можливість для додаткових запитань або звернень.

 

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Якщо ви плануєте представляти свій бізнес план інвесторам чи партнерам, підготуйте переконливу презентацію, що висвітлить головні пункти бізнес-плану і зацікавить аудиторію.

 

ПОСТІЙНЕ ОНОВЛЕННЯ

Бізнес план не є статичним документом. Постійно оновлюйте його, враховуючи зміни в ринкових умовах, стратегії або цілях компанії.

 

Лайфхак

Виокреміть свої конкурентні переваги, підкресліть, що саме робить вашу ідею унікальною та відмінною від інших.

 

5. Структура та складові бізнес-плану

Структура бізнес плану не складна, її умовно можна поділити на дев’ять складових частин, а саме:  

1. ВСТУП: Короткий опис проекту та його мети.

2. ОПИС БІЗНЕСУ: Детальний опис ідеї бізнесу, його концепції та унікальності.

3. РИНКОВИЙ АНАЛІЗ: Вивчення ринку, цільової аудиторії, аналіз конкурентів.

4. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА: Структура підприємства, роль кожного засновника/співробітника.

5. ПРОДУКТ/ПОСЛУГА: Опис продукту або послуги, їх переваги для клієнта.

6. МАРКЕТИНГОВА СТРАТЕГІЯ: План просування продукту на ринку.

7. ФІНАНСОВИЙ ПЛАН: Розрахунок витрат, прибутків, інвестицій, прогнозний дохід.

8. РИЗИКИ: Аналіз можливих ризиків та заходи по їх зниженню.

9. ВИСНОВОК: Підсумок плану, основні висновки та рекомендації.

 

Важливо

Ретельно перевіряйте правильність розрахунків і даних, що використовуються в бізнес-плані. На точність даних слід звернути максимальну увагу, оскільки вони впливають на прийняття важливих рішень.

 

 

6. Зразок бізнес-плану

Вище наведена теорія на перший погляд здається досить простою, але коли ніколи не мав справу зі складанням бізнес-плану, то виникає як мінімум бажання побачити приклад бізнес плану, а краще  зразок бізнес-плану з розрахункамиЗразки бізнес плану наведено нижче для ознайомлення.

Зразок бізнес-плану1 - скрин

Зразок бізнес-плану2 - скрин

 

Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

Відповіді на часті питання

Який приблизний обсяг бізнес-плану?

Від однієї сторінки і більше, залежно від розміру проєкту та конкретних вимог.

Які основні помилки при складанні бізнес-плану?

Одні з найпоширеніших помилок – нереалістичні розрахунки і недостатнє дослідження ринку. Також, необ’єктивність та недостатнє виділення конкурентних переваг можуть вплинути на якість плану.

Чи потрібен список літератури у бізнес-плані?

Література вказується лише у випадку, якщо ви зверталися до неї.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

5 із 5 на основі 2 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: