1. Поняття висновку як заключного розділу
Висновок являє собою заключний розділ курсової роботи, в якому стисло відображено підсумки дослідження. Це важливий елемент плану курсової роботи, адже без нього написання курсової роботи є неможливим.
Висновки до курсової роботи – це:
- структурний розділ плану, що має визначенні правила його написання;
- загальний підсумок курсової роботи;
- стисле висвітлення виконання поставленої мети та основних завдань.
Кожен студент має розуміти, що процес написання висновків має притаманні йому особливості. Врахування основних вимог до написання висновків для курсової роботи забезпечить високу досконалість виконаного студентом наукового дослідження. Також від правильного оформлення та формування заключного розділу (висновків) залежить оцінка Вашого дослідження в цілому.
2. Особливості написання висновків до курсової роботи
2.1. Вимоги до написання висновків курсової роботи
Написання висновків до курсової роботи – це важливий етап формування заключного розділу, оскільки від правильного їх формування залежить належне висвітлення підсумків наукового дослідження.
Основні вимоги до написання висновків курсової роботи:
Обсяг висновків |
Має становити 2-3 сторінки друкованого тексту |
Шрифт тексту та інтервал між рядками |
Такий самий як у курсовій роботі |
Номера сторінок висновків входять до загальної нумерації курсової роботи |
|
Завдання висновків |
Висновки мають максимально стисло описувати досягнення поставленої мети та вирішення поставлених завдань. |
Науковий стиль |
Для наукового висвітлення результатів дослідження, висновки мають містити слова: «визначено», «встановлено», «проаналізовано», «досліджено», «доведено», «розроблено», «рекомендовано» тощо. |
Текст висновків |
Має мати високу унікальність |
Висновки не можуть бути сформовані прямим дублюванням тексту вказаного в курсовій роботі. Вони мають бути унікально сформованими.
Виконуючи основні вимоги при написанні заключного розділу (висновків) студент забезпечить собі 100 % їх досконалість, а також відзначить власну уважність та відповідальність як здобувача вищої освіти.
2.2. Структура висновків курсової роботи
Структура висновків до курсової роботи визначається кількістю поставлених завдань, які поставленні для досягнення встановленої мети дослідження. Відповідно до стандартних вимог до написання курсової роботи кількість завдань дослідження має становити не менше 3-х та не більше 7-ми.
Студент має пам’ятати : «Опис вирішення кожного поставленого завдання – це окремий абзац висновків »
Висновки до курсової роботи варто розпочинати з короткого вступу, в якому студент вказує досягнення поставленої мети дослідження, а потім уже формувати короткі змістовні абзаци щодо виконання поставлених завдань.
Абзаци у висновках курсової роботи можуть бути:
- не пронумерованими (Приклад 1);
- пронумерованими (Приклад 2).
Дана особливість структури заключного розділу визначається методичними рекомендаціями, які надаються студентові його навчальним закладом перед написання курсової роботи.
Приклад 1
Відповідно, якщо вимоги до написання курсової роботи передбачають нумерацію, то даний висновок матиме наступний вигляд:
Приклад 2
В кінці заключного розділу (висновків) рекомендується сформувати окремий абзац, який буде логічним завершенням висновків, а також буде вказувати на важливість результатів та наукову новизну даного дослідження.
Для узагальнення вище зазначеного схематично структуру висновків для курсової роботи можна відобразити наступним чином (Рис 1):
Рис. 1. Структура висновків до курсової роботи
Варто зауважити, що інколи у методичних рекомендаціях до курсової роботи зазначено, що заключний розділ має назву «ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ», тоді студенту потрібно приділяти значну увагу пропозиціям, адже вони мають становити близько 50 % загальної структури висновків.
3. Основні аспекти правильного написання висновку до курсової роботи
Розглянувши питання поняття та структури висновків курсової роботи, визначено основні аспекти правильно їх написання.
Для правильного написання висновків до курсової роботи студенту потрібно:
1. Ознайомитися з методичними вказівками написання висновків до курсової роботи, які визначені навчальним закладом.
2. Правильно сформувати завдання дослідження (їх виконання має в повному обсязі розкривати тему курсової роботи), адже висновки до курсової роботи мають базуватися саме на них.
3. Намагатися формувати висновки по кожному завданню в процесі написання курсової роботи. Це дасть можливість правильно сформувати опис виконання поставленого завдання.
Наприклад: написавши один розділ одразу перейдіть до висновків. Сформулюйте виконання (відповідних даному розділу) завдань, що буде коротким узагальнюючим підсумком вашого дослідження на даному етапі. І так по кожному розділу. А уже після завершення курсової роботи доповніть висновки іншими структурними абзацами.
4. Якщо висновок формувався під час написання роботи, обов’язково потрібно його докладно вичитати, щоб він мав логічний перехід між абзацами та максимально розкривав результати дослідження.
5. Завжди у висновках вживайте слова «визначено», «встановлено», «проаналізовано», «досліджено», «доведено», «розроблено», «рекомендовано» тощо. Це забезпечить науковий стиль заключному розділу курсової роботи.
6. У висновках зазначати максимально нову, цікаву та доречну інформацію, яка в повному обсязі розкриває тему дослідження.
7. Висновки ні в якому разі не мають містити другорядної та неважливої інформації.
Якщо Ви пишете висновки до курсової роботи після повного завершення дослідження (тобто після написання усіх розділів) для полегшення їх написання зробіть наступне:
1. Відкрийте новий документ «Word» ( чернетку для висновків)
2. Скопіюйте та вставте в чернетку для висновків головну мету та завдання курсової роботи (виділіть його червоним або іншим кольором)
3. Тоді розпочинайте описувати досягнення мети та виконання завдань. Паралельно відкриваючи текст курсової роботи (тобто інший документ «Word» де знаходиться курсова робота) оберіть потрібну інформацію та узагальніть її, щоб не було дублювання.
4. Після того, як опишете досягнення мети та виконання поставлених завдань видаліть скопійований (червоний) текст з документу.
5. Далі скопіюйте текст та вставте його у Вашу курсову роботу та допишіть абзац-підсумок.
Це надасть можливість Вам виконати основні вимоги написання висновків до курсової роботи, а саме повне розкриття поставлених завдань.
У Вас може виникнути запитання: «А для чого це потрібно? Хіба неможна скопіювати мету і завдання в той же документ де знаходиться курсова робота та зробити те ж саме?»
Відповідь: «Звичайно, можна, але чернетка Вам полегшить перегляд тексту курсової роботи. Вам не потрібно буде багато разів гортати роботу до потрібного розділу чи підрозділу. Ви будете мати можливість поступово переглядати текст роботи та шукати інформацію потрібну для висновків».
Яка інформація найважливіша для висновків до курсової роботи?
Найважливіша інформація, яка має бути відображена у висновках до курсової роботи:
- інформація, яка потрібна для повного опису виконання поставленого завдання;
- інформація, що містить наукову новизну проведеного дослідження.
Чи можна копіювати текст для висновків з основного тексту курсової роботи?
Не можна. Текст висновків до курсової роботи має бути високої унікальності та не дублювати текст Вашої курсової роботи.
Обсяг висновків до курсової роботи залежить від обсягу самої роботи?
Ні. Обсяг висновків до курсової роботи не залежить від обсягу роботи та становить 2-3 сторінки.