0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

 1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
 2. Відкрийте Ваше замовлення
 3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як зробити презентацію до дипломної роботи?

Редактор: Роман
8 хв.

Щоби вдало захистити свій дипломний проєкт, необхідно його правильно презентувати. Адже навіть найкраще дослідження без його презентації украй рідко приверне до себе увагу та буде справедливо оцінене.

Магістр

1. Для чого потрібна презентація до дипломної роботи?

Найскладніший етап навчання студента підійшов до кінця – ви написали дипломну роботу, її перевірив науковий керівник, було внесено всі правки. Вітаємо – це перше ваше досягнення як майбутнього фахівця. Проте не забувайте – аби вдало захистити свій дипломний проєкт, необхідно його правильно презентувати. Адже навіть найкраще дослідження без його презентації украй рідко приверне до себе увагу та буде справедливо оцінене.

Отже, не ставтесь до презентації як до бюрократичних та непотрібних вимог наукового керівника, оскільки:

 • лише ви як автор маєте можливість довести до ДЕК основні результати вашого дослідження;
 • члени ДЕК не в змозі за 10 хвилин прочитати ваш диплом, тому ви повинні звернути їх увагу на основні, найбільш значущі моменти дослідження, які будуть у доповіді;
 • презентація дасть вам змогу зробити доповідь більш інформативною та привернути увагу членів ДЕК;
 • гарна презентація доведе членам ДЕК високий рівень проведеного вами дослідження, а її оформлення – ваш додатковий бонус.
Важливо

Перед тим як зробити презентацію до дипломної, порадьтесь з науковим керівником, адже зазвичай вимоги містять лише загальні основи. Науковий керівник дасть пораду щодо структури презентації та її обсягу, запропонує зразок. 

Наші подальші поради стануть у пригоді всім студентам, особливо тим, які не отримали поради від наукового керівника через певні обставини.

Лайфхак

З основних розділів дипломної роботи (теоретичний, аналітичний, рекомендаційний) радимо виокремити 3-4 головні акценти, що дадуть змогу якомога повніше розкрити результати проведеного дослідження, тобто це та інформація, яка є основною для кожного розділу.

Наприклад, для дипломної роботи на тему «Рекламна діяльність підприємства та її ефективність» рекомендуємо звернути увагу на наступну інформацію.

Назви розділів

Рекомендації щодо виокремлених аспектів дослідження

РОЗДІЛ 1. Теоретичні засади рекламної діяльності підприємства

Актуальність реклами

Види рекламної діяльності

Наукові підходи до організації рекламної діяльності

Оцінка ефективності рекламної діяльності

РОЗДІЛ 2. Оцінка ефективності рекламної діяльності підприємства

Ефективність господарської діяльності підприємства

Особливості рекламної діяльності підприємства

Ефективність рекламної діяльності

Недоліки рекламної діяльності

РОЗДІЛ 3. Напрями підвищення ефективності рекламної діяльності підприємства

Розроблення напрямів та їх перелік

Організація впровадження заходів

Оцінка ефективності заходів

 

2. Вимоги до складання презентації до диплому

Етапи створення презентації наступні:

Етапи створення презентації - картинка

Оскільки зазвичай у методичних рекомендаціях до написання та захисту дипломних робіт відсутні конкретні вимоги до презентації, ми з урахуванням нашого багаторічного досвіду надамо наступні рекомендації, тобто створимо зразок (або приклад) презентації дипломної роботи.

 

 

2.1. Як створити шаблон презентації?

Формування шаблону здійснюється за наступною схемою:

 • Презентація створюється за допомогою програми PowerPoint (на робочому столі клацніть правою кнопкою миші та оберіть з випадального списку «Презентація Microsoft Office PowerPoint». Документ буде створено, і далі переходимо до його наповнення.
 • Для створення першого та наступного слайдів оберіть команду «Створити слайд» на панелі завдань, при цьому зробіть вибір макета слайда залежно від матеріалу, який буде подано – текст, рисунок, таблиця тощо.
 • Для зміни макета слайда оберіть команду «Макет» та натисніть на необхідний формат.
Важливо

Якщо ви визначились із наповненням презентації та знаєте, в якому порядку буде розміщуватись матеріал (рисунки, таблиці, текст, можна створити 3 види макетів та дублювати їх, натиснувши правою кнопкою миші на слайді (обрати команду «Дублювати слайд).

Лайфхак

Створіть декілька видів макетів для матеріалів, які буде викладено (наприклад, якщо ви будете представляти рисунки та таблиці, їх буде 2). Надалі дублюйте ці макети шляхом натискання правої кнопки миші. Зразок наведено нижче:

Дублювання макетів - картинка

Дублювання макетів – малюнок

Дубльований слайд розміститься наступним, і за необхідності змінювати порядок розташування цих слайдів можна шляхом затискання лівої кнопки миші на цьому слайді та його пересуванням у необхідному порядку. Зразок подано нижче:

Зміна порядку розташування слайдів - картинка

2.2. Як наповнити презентацію матеріалами?

Наповнення презентації – відповідальний етап роботи, адже від її структури та інформативності залежить якість поданого вами матеріалу на захисті та рівень сприйняття інформації членами ДЕК:

 • для створення документів рекомендуємо обрати макет «Заголовок і об’єкт» або «Лише заголовок»:

Вибір макетів - картинка

 • в макеті сторінки підписати графічний матеріал (назва рисунка або таблиці), відформатувати цю назву (стиль та розмір шрифту);
 • далі потрібно додати графічний матеріал або скрін, розмістити їх по центру або у довільному порядку;
 • основна вимога до подання графічного матеріалу наступна: таблиця підписується зверху, а рисунки – знизу:

Підписи рисунка і таблиці - картинка

Лайфхак

Вставка графічних об’єктів можлива шляхом прямого їх копіювання з диплому та вставки в презентацію або створення скріну сторінки диплому та його вставки в презентацію з подальшим обрізанням (двічі клацнути по вставленому об’єкту та зверху справа в командній стрічці обрати команду «Обрізка»).

 • якщо в презентації присутній лише текстовий матеріал, додайте скопійований текст та відформатуйте його, як у Microsoft Word.
Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

 

2.3. Як оформити презентацію, продивитись її та внести правки?

Коли весь матеріал додано в презентацію та підписано, переходимо до оформлення презентації дипломної роботи.Вона оформляється наступним чином:

 • Обираємо вигляд сторінки (команда «Дизайн»). Якщо ви хочете, щоб усі слайди мали однаковий вигляд, на будь-якій сторінці презентації в командному вікні «Дизайн» оберіть один із варіантів та клацніть по ньому лівою кнопкою миші. Тоді всі слайди набудуть однакового дизайну.
 • Якщо потрібно, щоб кожен слайд мав свій дизайн варто обирати його індивідуально:
 1. на кожному слайді клацніть лівою кнопкою;
 2. оберіть команду «Дизайн»;
 3. перегортуючи варіанти дизайну, оберіть потрібний (не клацайте по ньому лівою кнопкою миші), клацніть по ньому правою кнопкою миші та оберіть команду «Застосувати до виділених слайдів».

Вибір варіанту дизайну - зображення

 • Далі обираємо анімацію для демонстрації слайдів: команда «Анімація». Для цього клацніть по слайду, перейдіть на вкладку «Анімація» та підведіть до наведених варіантів курсор – тоді можна побачити, як ця анімація виглядатиме (перелік варіантів можна перегортати). Коли обрали підхожий варіант – клацніть по ньому правою кнопкою миші, і цей вид анімації буде застосовано до обраного слайда. Переходимо до наступного слайда (клацаємо по ньому лівою кнопкою миші) та знову обираємо дизайн через команду «Дизайн».
 • Коли всі слайди оформлено, закриваємо презентацію, зберігши її. Далі натискаємо на її значок правою кнопкою миші та обираємо команду «Показати» – презентація відкривається у повноформатному режимі. Щоб її переглянути, натискайте «Пробіл».
 • При виявленні помилок чи бажанні зміни формату відкрийте презентацію та внесіть зміни.
Лайфхак

Кожний вбудований у програму вид дизайну може бути вами змінений (форматування та розташування тексту, його розмір, кольорова гама тощо), а також ви можете змінити анімацію. Для цього скористайтесь додатковими функціями в командних стрічках програми PowerPoint команди «Дизайн» та «Анімація»

Зміна виду дизайну - зображення

Зміна анімації - зображення

Ми навели основні рекомендації щодо створення й оформлення презентації дипломної роботи, проте цей процес передбачає додаткові розширені можливості. Проте для захисту дипломної роботи достатньо наведених рекомендацій.

 

Отже, створення презентації – відповідальний процес, успішність якого гарантує вам вдалий захист диплому та отримання високої оцінки.

Відповіді на часті питання

Скільки слайдів повинна містити презентація?

Зазвичай презентація містить 10-12 слайдів, проте рекомендуємо проконсультуватись з науковим керівником щодо її наповнення.

Який матеріал диплому має бути викладений в презентації?

Рекомендуємо наступну структуру презентації:

 • теоретична частина – 2-3 слайди;
 • аналітична частина – 3-4 слайди;
 • рекомендаційна частина – 5 слайдів.

Чи обов’язково застосовувати можливості дизайну та анімації при створенні презентації?

Це залежить від вашого бажання та від рекомендацій наукового керівника. Зазвичай встановлених вимог немає.

Яким повинен бути перший слайд презентації?

Перший слайд створюйте після узгодження з науковим керівником. Це може бути:

 • титульний аркуш вашого диплому;
 • анотація до диплому;
 • або ж відразу перший графічний матеріал.
Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

5 із 5 на основі 3 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: