0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

  1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
  2. Відкрийте Ваше замовлення
  3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як писати тези доповіді?

Редактор: Роман
9 хв.

Написання тез доповіді є процесом збору в єдине ціле взаємопов’язаних і логічно вибудуваних основних положень усієї наукової роботи (курсової, дипломної, наукової статті), де мають бути наведені основні докази та обґрунтування.

Магістр

1. Що таке тези доповіді та для чого вони пишуться?

Написання тез доповіді є процесом збору в єдине ціле взаємопов’язаних і логічно вибудуваних основних положень усієї наукової роботи (курсової, дипломної, наукової статті), де мають бути наведені основні докази та обґрунтування.

Тези доповіді – це її основні положення, коротко сформульовані з метою лаконічно (на 1–2 сторінках) передати зміст тексту, розповісти про цілі, завдання, методи, результати описуваного дослідження та зроблені автором висновки.

Розглянемо основні правила, яких потрібно дотримуватися при написанні тез доповіді:

Правило 1. Пишіть все заново

Іноді виникає бажання зробити тези з частини курсової чи дипломної роботи, скоротивши текст до заданого об’єму. Проте цього робити не варто, оскільки таким чином втрачається логіка викладання матеріалу. При цьому на виході можна отримати набір не пов’язаних між собою фактів, доцільність використання яких в роботі важко обґрунтувати. Адекватно сприймати такий матеріал слухачам буде непросто. Тому перед початком написання тез доповіді складіть план, що буде містити по одному реченню з кожного абзацу і сміливо приступайте до виконання роботи.

Важливо

Перед тим як надіслати тези для участі в конференції, погодьте готовий текст з науковим керівником. 

 

Правило 2. Тези мають легко сприйматися читачами та слухачами

Це правило означає, що ніхто не розбирається в темі, яку Ви досліджуєте, краще за Вас. Проте призначення тез у тому, щоб донести результати вашого дослідження до інших зацікавлених сторін. Тому вони повинні зберігати логіку викладу, містити обґрунтовані твердження, складатися зі взаємопов’язаних речень та абзаців. Можна вважати, що тези виконанні на високому рівні, якщо читачі та слухачі зрозуміли саме те, що Ви хотіли їм донести своєю роботою.

Лайфхак

Готові тези прочитайте своїм одногрупникам. Чи розуміють вони, про що Ви хотіли написати? Чи цікаво їм було Вас слухати? Якщо так, то Ви гарно виконали свою роботу.

 

Правило 3. Пишіть про найважливіше

Написання тез не передбачає використання цитування, складнопідрядних речень та глибоких пояснень. Чіткість, зрозумілість, лаконічність – ось основні вимоги до змісту тез. 

Лайфхак

Якщо тези важко сприймати суцільним текстом, спробуйте використовувати технічні засоби, такі як нумеровані списки (цифрами або символами, такими як крапки та тире), напівжирний шрифт, курсив або підкреслення.

 

2. Рекомендації щодо написання тез доповіді

   2.1. Основні вимоги до написання та оформлення тез

Важливо приділити особливу увагу оформленню тексту готових тез. Орфографічні та пунктуаційні помилки можуть стати причиною відхилення публікації готової роботи. Тому звернемо увагу на основні правила оформлення:

– основний шрифт – Times New Roman;

– розмір шрифту – 12-14;

– одинарний або полуторний міжрядковий інтервал;

– поля сторінки – 2,5 см справа і зліва, 2 см зверху і знизу, абзацний відступ – 1,2 см;

– оформлення списку літератури точно згідно ДСТУ 7.1:2006.

Важливо

Вимоги до написання тез доповіді схожі до тих, що висуваються до доповіді для дипломної роботи. Зокрема, обсяг роботи має становити 2-3 аркуші паперу формату А4, в ній мають бути показані основні ідеї наукової праці, на основі якої вона написана.

Перед назвою роботи зазначаються дані про автора: прізвище, ім’я, по батькові, місце навчання/роботи. У рідких випадках тези необхідно анотувати, але це скоріше виключення, ніж правило, тому не будемо зупинятися на цьому детально.

Приклад:

Іванов Н.І., студент

 Національний авіаційний університет, Київ

Науковий керівник 

Іваненко С.А., к.е.н, проф.

ПЕРСПЕКТИВИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ВІДНОВЛЕННЯ УКРАЇНИ У ПІСЛЯВОЄННИЙ ПЕРІОД

 

Головне – визначити чіткий алгоритм створення тез доповіді. Наведемо поетапну інструкцію написання тез. 

Алгоритм створення тез доповіді - зображення

2.2 Складові елементи тез доповіді

Розглянемо основні складові тез доповіді більш детально. 

Назва тез доповіді

Назва відповідає меті роботи, має бути зрозуміло, про що ви хочете розповісти

Актуальність

2-3 речення про те, чому ви розвиваєте свою тему. Актуальність виводиться з наукової точки зору, а не соціально-політичної чи побутової. Іншими словами, актуальність тез – це їхня затребуваність на сучасному етапі розвитку науки. Подумайте, як ваша робота допомагає розвитку обраної вами наукової сфери? Що нового ви запропонували? Чому це може бути цікаво і корисно для науковців?

Мета 

Необхідно чітко вказати мету дослідження, тобто визначити, що ви хотіли зробити. Ціллю не може бути сам твір: вивчати, розглядати, читати — не мета, а сам процес твору! Метою дослідження може бути визначення, виявлення закономірностей чого-небудь

Емпірична база дослідження 

У 2-3 реченнях опишіть використані джерела. Джерела (емпірична база) та дослідницька література – це зовсім різні речі!

Основна частина – тези

Тези — це стислий виклад ідеї в одному реченні. Від звичайного тексту тези відрізняються меншою кількістю аргументів, пояснень, доповнень – все це залишається в тексті. Іншими словами, тези – це набір тверджень, кожне з яких було отримано, доведено і перевірено під час вашої дослідницької роботи, але сам процес дослідження не відображається в тексті, залишаються лише результати. Комусь із присутніх цікаві подробиці, вони можуть поставити запитання після виступу автора. З цієї причини в тезах зазвичай не використовуються виноски, а в кінці подається лише бібліографічний список

Список використаних джерел

Форма відповідно до вимог ДСТУ 7.1:2006

Лайфхак

Не рекомендується писати тези в останній день або тим більше ніч перед відправкою. Після завершення роботи краще дати матеріалу «полежати» тиждень або хоча б 3-5 днів. Потім слід «свіжим поглядом» перевірити написане, подумати, що можна додати, а що слід прибрати. Зазвичай під час роботи погляд дослідника «втомлюється» і пропускає важливі нюанси.

Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

Відповіді на часті питання

Як обрати тему для написання тез?

Обсяг тез зазвичай невеликий: 1-2 сторінки, тому не вибирайте занадто великих і складних тем. Краще взяти невелику тему, але якісно та докладно її розкрити, ніж намагатися двома словами пояснити найскладніші процеси чи явища і так і не встигнути сказати чогось дійсно нового.

Писати тези краще за наявним матеріалом чи проводити дослідження безпосередньо у процесі написання?

Писати тези краще за наявним матеріалом, ніж проводити дослідження безпосередньо у процесі написання. Тези – це результат вашої роботи, вони, хоч і невеликі за обсягом, але дуже інформативні за змістом. Написати їх буде не так просто, тож краще відштовхуватися від вже напрацьованої бази.

Оформлення тез доповіді може бути довільним чи є загальноприйняті вимоги?

Організатори конференцій, на яких прозвучить виступ, або редакції наукових видань, де передбачається публікація тез, як правило, надають приклади, як писати тези доповіді, та прописують технічні стандарти форматування. Проте за їх відсутності рекомендуємо дотримуватися вимог, наведених вище:
– основний шрифт – Times New Roman;
– розмір шрифту – 12-14;
– одинарний або полуторний міжрядковий інтервал;
– поля сторінки – 2,5 см справа і зліва, 2 см зверху і знизу, абзацний відступ – 1,2 см;
– оформлення списку літератури точно згідно ДСТУ 7.1:2006.

Зі скількох позицій має складатися список використаних джерел?

Оптимально, якщо список використаних джерел знаходиться в межах 4 позицій.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

5 із 5 на основі 4 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: