0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

 1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
 2. Відкрийте Ваше замовлення
 3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як підшивається дипломна робота?

Редактор: Роман
6 хв.

Кінцевим етапом підготовки дипломної роботи є її підшивання та здача на кафедру. До цього процесу рекомендуємо поставитись уважно, адже не приклавши додаткові документи прийдеться розшивати диплом та підшивати його знову – а це додаткові витрати часу та грошей.

Магістр

1. Підготовка до підшивання диплома

Кінцевим етапом підготовки дипломної роботи є її підшивання та здача на кафедру. До цього процесу рекомендуємо поставитись уважно, адже не приклавши додаткові документи прийдеться розшивати диплом та підшивати його знову – а це додаткові витрати часу та грошей.

Отже, перш ніж віддавати диплом для підшивання, рекомендуємо виконати наступні дії:

 • ознайомтесь в черговий раз з методичними вказівками ЗВО та уточніть, який пакет документів необхідно прикласти до диплома;
 • виокремте ті документи, які не потрібно підшивати;
 • уважно передивіться готову дипломну роботу: остаточно вичитайте її, зверніть особливу увагу на оформлення та відповідність методичним вказівкам;
 • перевірте відповідність оформлених додаткових документів (реферат, рецензія, відгук тощо) на відповідність методичним вимогам.
Важливо

Перелік додаткових документів до диплома, їх наповнення та оформлення повинне відповідати методичним вимогам ЗВО.

Якщо ж у методичних вимогах немає зразків оформлення додаткових документів, зверніться на кафедру за зразком.

Лайфхак

На окремому аркуші складіть перелік документів, які підшиваються разом із дипломом, і перед підшиванням перевірте їх наявність, щоб не перепідшивати роботу.

Зазвичай перелік додаткових документів міститься у методичних вимогах до написання випускних кваліфікаційних робіт, але за їх відсутності наведемо загальний перелік:

Індивідуальне завдання на дипломну роботу

В ньому вказується тема диплома, назва підприємства, на базі якого проведене дослідження, наводиться зміст роботи та перераховуються конкретні завдання, поставлені перед студентом

Реферат

Містить інформацію щодо обсягу та структури дослідження, об’єкта, предмета, мети та завдань дослідження, а також отриманих результатів

Відгук наукового керівника від ЗВО

Результат виконання поставлених завдань дослідження, якість проведеної роботи, відповідність вимогам

Рецензія зовнішня

Позитивні сторони та недоліки проведеного дослідження, оцінка розроблених пропозицій та загальний висновок рецензента

Отже, підшитий диплом повинен містити не лише саме дослідження, але й додаткові документи.

 

2. Рекомендації щодо процедури підшивання диплома

2.1. Основні вимоги

Кожен ЗВО, використовуючи рекомендації МОН України, розробляє та затверджує вимоги до написання випускних кваліфікаційних робіт, в яких наводяться вимоги до підшивання дипломів. Наведемо наступні види рекомендацій, які допоможуть студенту прошити диплом:

 • перелік обов’язкових документів, які мають підшиватись разом із дипломом;
 • перелік документів, які не підшиваються з дипломом, а прикладаються до нього;
 • вимоги до оформлення цих документів.
Важливо

Чітко дотримуйтесь вимог ЗВО до оформлення та підшивання необхідних документів. Якщо ж чіткі вимоги не прописані в методичці – зверніться до наукового керівника або на випускаючу кафедру, які проконсультують, як правильно підшивати дипломну роботу.

Основні вимоги до підшивання диплома наступні:

 • матеріали дослідження мають бути вичитані на предмет відсутності помилок та відповідності оформлення вимогам;
 • перш ніж підшивати диплом, науковий керівник має остаточно його перевірити та дати на це вказівку;
 • зазвичай перераховані вище додаткові документи зшиваються разом із дипломом, окрім реферату, проте рекомендуємо проконсультуватись з науковим керівником, щоб не перепрошивати диплом.
Лайфхак

Для спрощення процедури підшивання диплому та скорочення часу можете скористатись готовими папками для дипломів – вони містять чистий папір з отворами (зазвичай – 100 або 150 аркушів), на якому друкується диплом. Потім надруковані аркуші скріплюються в твердій обкладинці за допомогою зажимів або стрічки.

Папка для дипломної роботи - картинка

Папка для диплома

 

2.2. Наповнення готового диплома

Далі наведемо послідовність розміщення матеріалів дослідження та необхідних документів перед тим, як підшивати дипломну роботу:

 • титульний аркуш;
 • індивідуальне завдання на дипломну роботу;
 • реферат (не зшивається, а прикладається в цій послідовності до підшитого диплому);
 • відгук наукового керівника;
 • зовнішня рецензія;
 • зміст;
 • перелік скорочень (за необхідності);
 • вступ;
 • розділи дослідження;
 • загальні висновки;
 • список використаних джерел;
 • додатки (за необхідності).
Важливо

Перш ніж зшити дипломну роботу, перевірте наявність усіх підписів та відміток на додаткових документах: підпис наукового керівника, зовнішнього рецензента, завідувача кафедри.

Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

2.3. Прошивка диплома та його здача на кафедру

Зшити дипломну роботу пропонують багато підприємств та друкарень, деякі ЗВО мають власні друкарні, послугами яких теж можна скористатись. Вимог до того чи іншого виконавця ЗВО не ставить, тому студент самостійно обирає, послугами якого поліграфічного підприємства йому скористатись.

Наприклад, прошивка диплома в Києві пропонується багатьма друкарнями та різними способами: термопроклейка, зшивання пластиковою або металевою пружиною тощо.

Прошивка диплома різними способами - картинка

Способи прошивки диплома

Після того, як диплом підшито, його необхідно здати на кафедру для подальшої реєстрації та обліку.

Лайфхак

Працівники друкарень та інших поліграфічних підприємств мають значний досвід підшивання дипломів, тому якщо Ви не впевнені у правильності розташування додаткових документів у дипломі, проконсультуйтесь із фахівцем друкарні, який допоможе вірно зшити дипломну роботу.

Таким чином, прошити диплом – справа одночасно проста і складна, адже вимагає дотримання всіх вимог та термінів.

Відповіді на часті питання

Прошивка диплома повинна здійснюватись обов’язково в друкарні?

Ні, вибір друкарні студенти здійснюють самостійно. Іноді трапляється, що науковий керівник або випускаюча кафедра можуть настійно рекомендувати послуги певної друкарні, проте ця практика не є частою та законною. 

Студент сам обирає, де йому прошити дипломну роботу. Наприклад, прошивка диплома в Києві пропонується багатьма друкарнями та різними способами: проклейка, зшивання пластиковою або металевою пружиною тощо.

Для того, щоб зшити дипломний проєкт, можна використовувати лише послуги друкарні?

Зазвичай підшивати дипломний проєкт рекомендовано професійними друкарнями, але студент має право придбати спеціальну теку з твердою обкладинкою, в якій дипломний проєкт підшивається власноруч. Звичайно, багатьма студентами диплом підшивається в друкарнях, адже вони надають повний комплекс основних та додаткових послуг випускникам.

Скільки часу зазвичай займає прошивка диплома в друкарні?

Друкарні, які пропонують прошити диплом, здійснюють це за різний час залежно від своєї завантаженості. Наприклад, в м. Київ прошити дипломну роботу можна за 5 хвилин (термінова послуга), проте ціна буде вищою, аніж за прошивку за 1-3 дні. Щоб прошити диплом в м. Київ, Вам доведеться сплатити в середньому 125-150 грн. за 100 аркушів (залежно від друкарні та терміну виконання). Загалом така робота здійснюється швидко (до 1 години), адже конкуренція на ринку поліграфічних послуг висока, а також друкарні надають інші види додаткових послуг.

Як підшивається дипломна робота в друкарні?

Перш ніж підшивати дипломний проект, працівники друкарні уточнюють, які види послуг потрібні студенту (друк диплому, друк додаткових документів, запис диплому на диск тощо). 

Диплом підшивається на спеціальному обладнанні та скріплюється залежно від побажань замовника (пластикові або металеві пружини, склеювання тощо). Підшивати диплом друкарня починає після оформлення замовлення та визначення всіх вимог та побажань.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

5 із 5 на основі 1 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: