0 800 330 485
Працюємо без вихідних!
Гаряча лінія
Графік роботи
Пн - Пт 08:30 - 20:00
Сб - Нд 10:00 - 17:00
Пишіть в чат:
Для отримання інформації щодо існуючого замовлення - прохання використовувати наш внутрішній чат.

Щоб скористатися внутрішнім чатом:

 1. Авторизуйтеся у кабінеті клієнта
 2. Відкрийте Ваше замовлення
 3. Можете писати та надсилати файли Вашому менеджеру

Як написати промову (доповідь) на захист диплома?

Редактор: Роман
11

Промова для захисту диплома – це усний виступ перед атестаційною комісією, в якому студент описує здійснену роботу та результати свого дослідження.

Магістр

1. Поняття «промова для захисту диплома».

Промова для захисту диплома – це усний виступ перед атестаційною комісією, в якому студент описує здійснену роботу та результати. Слід пам’ятати, що навіть за наявністю позитивної рецензії та бездоганного змісту самого диплому, оцінка на захисті залежить саме від якості доповіді, оскільки автор проекту повинен продемонструвати знання з матерії та його власний досвід в здійсненій роботі, тому дуже важливо, щоб текст виступу на захисті диплому відповідав усім критеріям. 

2. Текст виступу на захисті диплому: основні елементи. 

Зазвичай промова для захисту диплома – це розшифрування тексту презентації, яка відбиває основні елементи вступу диплому, тому текст виступу на захисті диплому має містити наступні елементи: 

1) актуальність;

2) мета та завдання роботи;

3) об’єкт та предмет дослідження

4) методологічна база дослідження;

5) основні тезиси теоретичного дослідження;

6) результати;

7) висновки.

Лайфхак

Пишіть промову у вигляді таблиці, де ліва колонка відповідатиме слайду в презентації. Так буде зручніше орієнтуватися під час написання та власне захисту диплому. Див. приклад нижче:

Промова на захист диплома

Текст перших чотирьох пунктів має бути короткий (1 сторінка тривалістю одна хвилина на пункт), оскільки важливий елемент доповіді – це безпосередньо інформація (2–3 сторінки) про хід проведення практичного дослідження й отриманих результатах, бо найбільший інтерес у членів комісії із захисту диплому та усіх присутніх викликає саме ця частина роботи. Тому вона має бути найсуттєвішою за обсягом, інформаційно насиченою та цікавою. Описуючи хід практичного дослідження, варто зупинитися на таких моментах: 

1) мета проведення практичного дослідження; 

2) етапи практичного дослідження; 

3) результати практичного дослідження на кожному етапі; 

4) приклади; 

5) висновки за результатами проведеного практичного дослідження. 

Важливо

Основна увага доповіді має сконцентруватися на практичній частині, адже це демонстрація власних знань та досягнень студента, за що власне і ставиться оцінка.

Під час доповіді необхідно посилатися на рисунки, графіки, схеми, таблиці тощо, представлені на слайдах презентації. 

І насамкінець необхідно відобразити (1–1,5 сторінки): 

 • загальні висновки; 
 • дуже коротко, що конкретно було запропоновано й що це дає; 
 • висновок про досягнення вказаної мети; 
 • кілька слів про перспективи й власну думку за темою (переконайте комісію, що запропонована тема не закінчується дипломом, є перспектива розвитку). 

Доповідь має закінчуватися подякою членам комісії та усім присутнім за увагу. У такому випадку доречними стануть такі вирази як: «Доповідь закінчено. Дякуємо за увагу».

 

 

3. Рекомендації до написання й представлення доповіді на захисті диплому. 

Оскільки промова для захисту диплома – це усний виступ, тому найважче під час виступу – це побороти страх перед публікою. Аби виступ був вдалим, необхідно притримуватися певних рекомендацій. Найскладніше у написанні тексту для виголошення під час захисту – вибрати дійсно важливу інформацію, яка б повністю відбивала зроблену роботу. 

3.1.  Технічні вимоги.

Рекомендований обсяг тексту захисного слова – 10-15 сторінок, шрифт Times New Roman, кегль – 14, одинарний інтервал. Бажано, щоб доповідь починалась стандартним зверненням: «Поважні / Шановні члени комісії та всі присутні! Тема нашої дипломної роботи …». 

Під час написання тексту доповіді на захист диплому, слід враховувати низку суттєвих моментів:

 • краще не писати того, чого не можеш пояснити, тому кожне слово слід критично перевірити. Якщо не запам’ятовується якесь особливо складне визначення, краще виписати його на окремий аркуш й виділити жирним, щоб у потрібний момент було легко його віднайти;
 • вживайте тільки ті поняття, без яких розуміння ідей доповіді неможливе, за необхідності надайте їх пояснення; 
 • у тексті доповіді не має бути «зайвих» фраз та слів, кожне написане слово має підпорядковуватися логіці доповіді; кожна фраза повинна логічно випливати з попередньої й підводити до наступної;
 • з самого початку намагайтеся зацікавити членів комісії: вкажіть на оригінальність обраної теми, ілюстративного матеріалу дослідження, на обсяг вибірки тощо, що дозволить підтримувати інтерес аудиторії до кінця виступу. 
Цікавить написання роботи "під ключ" з гарантією?

3.2 Практичні рекомендації. 

Для того, щоб правильно представити текст виступу на захисті диплому, зверніть увагу на наступні рекомендації:

 1. Ідеальний виступ – звичайно ж, виступ «без папірця». Якщо Ви вже маєте багатий досвід публічних виступів, тоді можете завчити доповідь чи вільно промовити його «без шпаргалки». Усім іншим порада – звичайно ж читати.
 2. За кілька днів до виступу радимо прочитати всю доповідь вголос перед дзеркалом із секундоміром. Потрібно тренуватися. Попросіть рідних чи друзів прослухати Ваше читання, що допоможе вам приборкати хвилювання й водночас точно розрахувати час виступу, скоординувати його з презентацією. Слід обов’язково вкластися у відведений час, інакше, Вас перервуть, й загальне враження від захисту буде зіпсоване.
  Важливо

  Вдома промова для захисту диплома читається швидше, ніж у день захисту перед аудиторією, тому залишайте собі 1–2 хвилини. 

 3. Текст доповіді й текст на слайдах має бути скорельований, але не однаковий. Кожній фразі на слайді має відповідати певна кількість зв’язаних речень. Ці речення потрібно ретельно осмислити й включити до тексту промови. Не сподівайтесь на експромт.
 4. Швидкість доповіді має бути середньою, не надто повільною, але й не надто прискореною. Ваш голос та інтонація мають зацікавити аудиторію, а не приспати чи втомити її. Не забувайте робити паузи, звертатися до аудиторії за необхідності. Гучність має також бути помірною. Не змушуйте членів комісії прислуховуватися до Вас, але й кричати також не слід. 
Важливо

Більша частина успіху дипломної роботи залежить від якості презентації й промови. Тому ці два види роботи потребують дуже серйозної й сумлінної підготовки. 

Відповіді на часті питання

Яка за тривалістю має бути промова для захисту диплома?

Рекомендована тривалість доповіді 10–15 хвилин, яка розкриває основні елементи від вступу до висновка диплому.

Чи можна читати під час захисту диплома?

Теоретично можна, але не рекомендують, оскільки це показує незнання здійсненої роботи. Презентація виступає для студента наочною опорою, а от доповідь краще вивчити напам’ять.

Чи може промова для захисту диплома тривати довше години?

Ні, через брак часу та кількості інших студентів, на доповідь виділяють обмежений час.

Як поводитися під час захисту диплома?

Невимушено, але водночас впевнено, адже це ваш проект і ви маєте якісно продемонструвати ваші власні досягнення.

Magistr.ua
Дізнайся вартість написання своєї роботи
Кількість сторінок:
-
+
Термін виконання:
-
днів
+
від 660

Стаття була корисною для вас?

Оцініть статтю від 1 до 5

4.8 із 5 на основі 12 оцінок

Поділитися:
Помітили помилку?
Виділіть її і натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: